تبلیغات
ساخت ویلا - بازسازی

بازسازی منازل

بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی موضوعی است که اکثر افراد دیر یا زود با آن مواجه خواهند شد  و جز ملزومات بوده که  بسیاری از افراد ناگزیر به انجام  آن خواهند بود. زیرا گاهی  هزینه جابجایی و تعویض خانه یا ویلا  بسیار بالاتر بوده و یا امکان این تغییر وجود ندارد. در این شرایط افراد تصمیم میگیرند که همان ملک قدیمی خود را بازسازی کنند. بعد از گرفتن تصمیم برای بازسازی ملک مورد نظر باید نکاتی را مد نظر داشت که اولا بودجه شما برای این کار چقدر است؟ بعد از تعیین بودجه به یک کارشناس مشاور نیاز دارید که با توجه به بودجه شما بهترین طرح و متریال را پیشنهاد کند بعد از اینکه طرح و متریال پذیرفته شد می توانید شروع به کار کنید. بازسازی منزل می تواند اهداف مختلفی داشته باشد. ممکن است هدف شما از بازسازی ساختمان، استحکام و تعمیرات بخشی از بنایتان باشد و یا هدفتان از بازسازی ویلا صرفا  زیباسازی ،تغییر و تحول در زندگی باشد.  بازسازی منزل یا بازسازی ویلا به کلیه مراحل  شامل تیغه بندی، استحکام بخشی به بنا، .تغییر در دیوارها، گچ کاری و گچ بری، نقاشی ، کاغذ دیواری ، تغییر در کفسازی، نورپردازی, تعویض تاسیسات  ساختمان و زیبا سازی بنا و همه اموردکوراسیون داخلی، گفته می شود.

اگر شما قصد بازسازی ویلا، بازسازی آپارتمان و یا خانه قدیمی خود را دارید توصیه می کنیم قبل از اقدام به بازسازی، این مطالب را با دقت بخوانید:

برای بازسازی منزل خود حساب شده عمل کنید. در بازسازی ویلا فضاهایی وجود دارند  که اگر در آن ها تغییراتی ایجاد کنیم باعث استفاده بهینه از فضا و زیبایی بیشتر خانه می شود.

·         از بین بردن فضای پرت و بلااستفاده ویلا و استفاده بهینه و کاربردی از آن فضا

·    تغییر کاربری تراسهای ویلا که معمولا کمتر استفاده میشود و به مرور زمان به فضای پرت و پر از گردو خاک در ویلا تبدیل می شوند.

·    استفاده از فضای زیر پله : اگر ویلای شما دوبلکس است می توانید از زیر پله ای که به طبقه بالا می رود با طراحی مناسب بعنوان فضایی کاربردی استفاده کنید.

پروژه بازسازی منزل تان را به بخش های مختلف تقسیم نموده و بررسی کنید که کدام یک از بخش ها در ساختمان شما از اولویت بیشتری برخوردار است.

·         بازسازی آشپزخانه یا نوسازی آشپزخانه :

آشپزخانه قلب خانه است. پس نوسازی ظاهر آن تاثیر زیادی در ظاهر کل خانه و حتی فروش آن دارد. یکی از مهمترین فضاها که در بازسازی ویلا می بایست مورد توجه خاص قرار بگیرد آشپزخانه است. زیباسازی و بازسازی آشپزخانه با تغییر و ترمیم لوله کشی(تعویض لوله کشی سرد ، گرم و فاضلاب ساختمان)و شیرآلات ،کابینت ها، کاشی ها و کف سازی انجام میشود. آشپزخانه جز فضاهایی از یک خانه یا ویلا است که به دلیل مرطوب بودن و چربی حاصل از پخت و پز، بیشتر از فضاهای دیگر در معرض استهلاک قرار دارد. و از آنجایی که بانوی خانواده بیشتر از بقیه افراد در آنجا زمان خود را سپری می کند نیاز به زیباسازی و کاربردی تر کردن دارد به گونه ای که در شان و شخصیت بانو باشد. تغییر در دیوارها و پلان آشپزخانه، بنا به ضرورت باعث کاربردی تر شدن آشپزخانه شده و فضایی دلچسب را به وجود خواهد آورد. در مرحله بعد عایق کاری ساختمان که در شمال بسیار مهم است و انجام کارهای تاسیساتی آب و برق و تغییر کابینتها، کفسازی و طراحی سقف کاذب آشپزخانه با همفکری کارفرما باعث زیباسازی دوچندان آشپزخانه می شود. . حتی اگر بودجه کافی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه ندارید شاید بهتر باشد فقط رویه کابینت، دسته و دستگیره ها، شیر آب و کاشی بین کابینتی را عوض کنید. می توانید کمی اضافه کاری کنید و یک تصفیه آب، سطل زباله توکار، چراغ آویز سقفی نصب کنید.

قبل از بازسازی

بعد از بازسازی 

·         بازسازی سرویس بهداشتی و بازسازی حمام :

زیباسازی سرویس بهداشتی و حمام با استفاده از کاشی و نورپردازی مناسب و شیرآلات جدید انجام میشود.

این روزها تغییر حمام و سرویس شامل تعویض لوله کشی(تعویض لوله کشی سرد ، گرم و فاضلاب ساختمان)، عایق کاری و کاشی کاری تقریبا از اولویت های کار بازسازی است.در صورت بازسازی سرویس بهداشتی حتی الامکان سعی کنید عایق کاری و ایزولاسیون را به طور کامل و صحیح از نو انجام دهید و از صحت عایق کاری اطمینان صد در صد کسب کنید و سپس شروع به کاشی کاری کنید. قبل از کاشی کاری کارهای تاسیساتی آب و برق را انجام دهید و حتما یک نور روی آیینه روشویی، یک نور در سقف و در صورت امکان هواکش را درنظر بگیرید.

قبل از بازسازی

بعد از بازسازی 

·          به حداکثر رساندن فضای داخل ساختمان

این مساله برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. در خانه های کوچک این موضوع ضروری محسوب می شود. خانه های بزرگ و دلباز همیشه متقاضیان بیشتری دارند. بعضی اوقات در خانه ها و آپارتمان های کوچک تنها با از بین بردن یک دیوار غیرباربر می توان فضایی وسیع و دلباز ایجاد کرد از آنجایی که تخریب دیوارهای غیرباربر کار سختی نیست بنابراین هزینه زیادی هم  ندارد، اما هزینه تخریب دیوار باربر را باید از مهندسان طراح و سازنده بپرسید چون این کار معمولا گران تمام می شود.

·         پوشش مناسب برای کف ساختمان خود انتخاب کنید

کفپوش، یکی از مهم ترین ویژگی های یک خانه محسوب می شود. کفپوش برای خانه همانند کفش است برای انسان. بدون شک هرچه کفش شما مناسب تر و راحت تر باشد احساس راحتی و آرامش شما هنگام راه رفتن بیشتر خواهد شد . پس در انتخاب کفپوش منزلتان کمال دقت را به خرج دهید. می توانید با توجه به بودجه و دکوراسیون داخلی منزل تان از پوشش هایی نظیر سرامیک ، سنگ ، پارکت ، لمینت ، کفپوش پی وی سی و موکت استفاده نمایید.

·         نورپردازی مناسب داشته باشید.

بخش زیادی از جذابیت یک خانه، به نورپردازی آن بستگی دارد. اگر خانه تان تاریک است، گزینه های پر هزینه ای مثل اضافه کردن پنجره و پنجره قدی (در صورت امکان ) را هم می توانید داشته باشید. اگر چشم انداز زیبایی داشته باشید، شاید به هزینه اش بیارزد که یک پنجره را بزرگتر کنید و از منظره نهایت استفاده را ببرید. اگر نور طبیعی در خانه شما ضعیف است می توانید با استفاده از نورهای مصنوعی فضای زیباتری داشته باشید، برای این کار می توانید از یک طراح دکوراسیون داخلیمشورت بگیرید .تاریخ : پنجشنبه 22 شهریور 1397 | 01:16 ب.ظ | نویسنده : حسین مبشری | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ایران اسکوتر