تبلیغات
ساخت ویلا - نکات ضروری در بازسازی ویلا و آپارتمان

بازسازی

بشر همواره به دنبال راهی برای رهایی از یکنواختی و سکون بوده و همواره با ایجاد تغییرات کوچک و بزرگ در محیط پیرامون خود سعی در تحقق این امر دارد.محیط زندگی و در واقع فضایی که شخص در آن زندگی می کند به عنوان اولین و اصلی ترین مکانیست که با ایجاد تغییراتی هرچند جزئی در آن میتوان شرایطی مطلوب و دلچسب برای ساکنین فراهم کرد.یکی از راهها بازسازی کامل یا بخشی از فضای ساختمان است که علاوه بر ایجاد تغییر  میتواند تاثیر زیادی در بهبود فضا داشته باشد.در موارد بسیاری ساکنین به دلیل قدیمی بودن و فرسودگی بنا تصمیم به تخریب کامل و جایگزین کردن سازه  دارند. اما مشاوره با افراد مجرب در زمینه بازسازی کمک میکند که با صرفه جویی در زمان و هزینه فضایی کاملا مدرن و جدید را در اختیار داشته باشند.

نکات ضروری در بازسازی:

اولین و اصلی ترین گزینه در بازسازی میزان بودجه است که با توجه به قیمت کلی منزل مشخص می شود و برای اینکار باید مواردی از قبیل موقعیت مکانی و دسترسی ها بررسی شود.به طور مثال اگر محله ای که ویلا یا آپارتمان در آن قرار دارد به لحاظ قیمت محله ارزانی است نیاز به هزینه های آنچنانی نیست.

مورد دوم در بازسازی اولویت بندی فضا ها ست  که با ایجاد تغییرات بهترین کارآیی را داشته باشند. به ترتیب فضا های مختلف را مورد بررسی قرار می دهیم.

آشپزخانه: فضای آشپزخانه جز آن دسته از فضاهایی ست که در بدو ورود به منزل جلب توجه می کند و تاثیر بسزایی در ارزیابی کلی از ساختمان دارد.به دلیل اهمیت بالای این مکان برای بانوان همواره جزو اولین مکان هاییست که مورد بازسازی هر چند جزئی قرار می گیرد و این بازسازی هم روی زیبایی و هم روی قیمت نهایی ساختمان شما برای فروش تاثیر چشمگیری دارد.

قبل از بازسازی

بعد از بازسازی

سرویس بهداشتی و حمام: با توجه  به اینکه لوله کشی و عایق کاری ها به مرور زمان و در اثر رطوبت دچار فرسودگی می شوند معمولا نیاز به بازسازی دارند.همچنین بعد از گذشت چندسال کاشی کاری و بند کشی ها دچار تغییر رنگ و کهندگی می شوند وعلیرغم نظافت مستمر قدیمی به نظر میرسند که به وسیله بازسازی کاملا قابل رفع است.


حداکثر کردن فضای ساختمان: باید توجه داشت که انسان حال حاضر همواره به دنبال آسایش و راحتی بیشتراست و معمولا در فضاهای بازتر این احساس راحتی بیشتر است. با توجه به این موضوع و دانستن اینکه فضاهای کوچک و اتاقهای زیاد ودیدن  دیوار های فراوان حس خوبی به بیننده القا نمی کند، بهتر است تا حد امکان به لحاظ سازه و معماری دیوارها برداشته شود تا فضای دلبازتری بوجود آید.

پوشش مناسب برای کف: آنچه زیر پای شما است در ظاهر و حس راحتی خانه ی شما بسیار حائز اهمیت می باشد. این روزها گزینه های زیادی در بازار موجود است؛ کاربری هر فضا به شما می گوید چه کفپوشی برای آن مناسب ترین است.

نورپردازی: نورپردازی محیط باید به گونه ای باشد که روشنایی مورد نیاز محیط را در شرایط متفاوت تامین کنند و همچنین  نورپردازی امکان تفکیک فضا را فراهم می آورد.بنابراین اگر امکان ایجاد نورگیر و یا بزرگ کردن پنجره ها هست به لحاظ هزینه و موقعیت سازه بهتر است از این امکان استفاده شود و اگر این امکان وجود نداشت از طریق نورهای مصنوعی فضای روشن را فراهم کنید.

تغییر قاب پنجره ها: تبدیل پنجره ها و بازشوهای قدیمی به پنجره های جدید و دوجداره علاوه بر ذخیره انرژی به لحاظ اقتصادی و زیست محیطی هم در درازمدت تاثیر مثبتی دارد. 
طبقه بندی: ساخت ویلا و آپارتمان، 
برچسب ها: بازسازی ویلا، ویلاسازی در رامسر، ساخت استخر، ویلاسازی در تنکابن، ویلاسازی در چابکسر، ساخت آپارتمان در رامسر، ساخت آپارتمان در رشت،  

تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397 | 01:46 ب.ظ | نویسنده : حسین مبشری | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ایران اسکوتر