تبلیغات
ساخت ویلا - مطالب شهریور 1397

بازسازی منازل

بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی موضوعی است که اکثر افراد دیر یا زود با آن مواجه خواهند شد  و جز ملزومات بوده که  بسیاری از افراد ناگزیر به انجام  آن خواهند بود. زیرا گاهی  هزینه جابجایی و تعویض خانه یا ویلا  بسیار بالاتر بوده و یا امکان این تغییر وجود ندارد. در این شرایط افراد تصمیم میگیرند که همان ملک قدیمی خود را بازسازی کنند. بعد از گرفتن تصمیم برای بازسازی ملک مورد نظر باید نکاتی را مد نظر داشت که اولا بودجه شما برای این کار چقدر است؟ بعد از تعیین بودجه به یک کارشناس مشاور نیاز دارید که با توجه به بودجه شما بهترین طرح و متریال را پیشنهاد کند بعد از اینکه طرح و متریال پذیرفته شد می توانید شروع به کار کنید. بازسازی منزل می تواند اهداف مختلفی داشته باشد. ممکن است هدف شما از بازسازی ساختمان، استحکام و تعمیرات بخشی از بنایتان باشد و یا هدفتان از بازسازی ویلا صرفا  زیباسازی ،تغییر و تحول در زندگی باشد.  بازسازی منزل یا بازسازی ویلا به کلیه مراحل  شامل تیغه بندی، استحکام بخشی به بنا، .تغییر در دیوارها، گچ کاری و گچ بری، نقاشی ، کاغذ دیواری ، تغییر در کفسازی، نورپردازی, تعویض تاسیسات  ساختمان و زیبا سازی بنا و همه اموردکوراسیون داخلی، گفته می شود.

اگر شما قصد بازسازی ویلا، بازسازی آپارتمان و یا خانه قدیمی خود را دارید توصیه می کنیم قبل از اقدام به بازسازی، این مطالب را با دقت بخوانید:

برای بازسازی منزل خود حساب شده عمل کنید. در بازسازی ویلا فضاهایی وجود دارند  که اگر در آن ها تغییراتی ایجاد کنیم باعث استفاده بهینه از فضا و زیبایی بیشتر خانه می شود.

·         از بین بردن فضای پرت و بلااستفاده ویلا و استفاده بهینه و کاربردی از آن فضا

·    تغییر کاربری تراسهای ویلا که معمولا کمتر استفاده میشود و به مرور زمان به فضای پرت و پر از گردو خاک در ویلا تبدیل می شوند.

·    استفاده از فضای زیر پله : اگر ویلای شما دوبلکس است می توانید از زیر پله ای که به طبقه بالا می رود با طراحی مناسب بعنوان فضایی کاربردی استفاده کنید.

پروژه بازسازی منزل تان را به بخش های مختلف تقسیم نموده و بررسی کنید که کدام یک از بخش ها در ساختمان شما از اولویت بیشتری برخوردار است.

·         بازسازی آشپزخانه یا نوسازی آشپزخانه :

آشپزخانه قلب خانه است. پس نوسازی ظاهر آن تاثیر زیادی در ظاهر کل خانه و حتی فروش آن دارد. یکی از مهمترین فضاها که در بازسازی ویلا می بایست مورد توجه خاص قرار بگیرد آشپزخانه است. زیباسازی و بازسازی آشپزخانه با تغییر و ترمیم لوله کشی(تعویض لوله کشی سرد ، گرم و فاضلاب ساختمان)و شیرآلات ،کابینت ها، کاشی ها و کف سازی انجام میشود. آشپزخانه جز فضاهایی از یک خانه یا ویلا است که به دلیل مرطوب بودن و چربی حاصل از پخت و پز، بیشتر از فضاهای دیگر در معرض استهلاک قرار دارد. و از آنجایی که بانوی خانواده بیشتر از بقیه افراد در آنجا زمان خود را سپری می کند نیاز به زیباسازی و کاربردی تر کردن دارد به گونه ای که در شان و شخصیت بانو باشد. تغییر در دیوارها و پلان آشپزخانه، بنا به ضرورت باعث کاربردی تر شدن آشپزخانه شده و فضایی دلچسب را به وجود خواهد آورد. در مرحله بعد عایق کاری ساختمان که در شمال بسیار مهم است و انجام کارهای تاسیساتی آب و برق و تغییر کابینتها، کفسازی و طراحی سقف کاذب آشپزخانه با همفکری کارفرما باعث زیباسازی دوچندان آشپزخانه می شود. . حتی اگر بودجه کافی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه ندارید شاید بهتر باشد فقط رویه کابینت، دسته و دستگیره ها، شیر آب و کاشی بین کابینتی را عوض کنید. می توانید کمی اضافه کاری کنید و یک تصفیه آب، سطل زباله توکار، چراغ آویز سقفی نصب کنید.

قبل از بازسازی

بعد از بازسازی 

·         بازسازی سرویس بهداشتی و بازسازی حمام :

زیباسازی سرویس بهداشتی و حمام با استفاده از کاشی و نورپردازی مناسب و شیرآلات جدید انجام میشود.

این روزها تغییر حمام و سرویس شامل تعویض لوله کشی(تعویض لوله کشی سرد ، گرم و فاضلاب ساختمان)، عایق کاری و کاشی کاری تقریبا از اولویت های کار بازسازی است.در صورت بازسازی سرویس بهداشتی حتی الامکان سعی کنید عایق کاری و ایزولاسیون را به طور کامل و صحیح از نو انجام دهید و از صحت عایق کاری اطمینان صد در صد کسب کنید و سپس شروع به کاشی کاری کنید. قبل از کاشی کاری کارهای تاسیساتی آب و برق را انجام دهید و حتما یک نور روی آیینه روشویی، یک نور در سقف و در صورت امکان هواکش را درنظر بگیرید.

قبل از بازسازی

بعد از بازسازی 

·          به حداکثر رساندن فضای داخل ساختمان

این مساله برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. در خانه های کوچک این موضوع ضروری محسوب می شود. خانه های بزرگ و دلباز همیشه متقاضیان بیشتری دارند. بعضی اوقات در خانه ها و آپارتمان های کوچک تنها با از بین بردن یک دیوار غیرباربر می توان فضایی وسیع و دلباز ایجاد کرد از آنجایی که تخریب دیوارهای غیرباربر کار سختی نیست بنابراین هزینه زیادی هم  ندارد، اما هزینه تخریب دیوار باربر را باید از مهندسان طراح و سازنده بپرسید چون این کار معمولا گران تمام می شود.

·         پوشش مناسب برای کف ساختمان خود انتخاب کنید

کفپوش، یکی از مهم ترین ویژگی های یک خانه محسوب می شود. کفپوش برای خانه همانند کفش است برای انسان. بدون شک هرچه کفش شما مناسب تر و راحت تر باشد احساس راحتی و آرامش شما هنگام راه رفتن بیشتر خواهد شد . پس در انتخاب کفپوش منزلتان کمال دقت را به خرج دهید. می توانید با توجه به بودجه و دکوراسیون داخلی منزل تان از پوشش هایی نظیر سرامیک ، سنگ ، پارکت ، لمینت ، کفپوش پی وی سی و موکت استفاده نمایید.

·         نورپردازی مناسب داشته باشید.

بخش زیادی از جذابیت یک خانه، به نورپردازی آن بستگی دارد. اگر خانه تان تاریک است، گزینه های پر هزینه ای مثل اضافه کردن پنجره و پنجره قدی (در صورت امکان ) را هم می توانید داشته باشید. اگر چشم انداز زیبایی داشته باشید، شاید به هزینه اش بیارزد که یک پنجره را بزرگتر کنید و از منظره نهایت استفاده را ببرید. اگر نور طبیعی در خانه شما ضعیف است می توانید با استفاده از نورهای مصنوعی فضای زیباتری داشته باشید، برای این کار می توانید از یک طراح دکوراسیون داخلیمشورت بگیرید .تاریخ : پنجشنبه 22 شهریور 1397 | 01:16 ب.ظ | نویسنده : حسین مبشری | نظرات

ادامه متن  بازسازی ویلا

·         بازسازی سالن نشیمن و پذیرایی یا بازسازی هال و پذیرایی :

با تغییر دیوارها و ایجاد فضاهایی جدید  و تخریب فضاهایی که غیر قابل استفاده بوده اند و اضافه کردن آنها به فضای نشیمن و همچنین طراحی جدید در سقف پذیرایی با استفاده از گچ یا کناف و نورپردازی در سقف و گاها با بزرگتر کردن پنجره ها می توانید تغییرات اساسی در فرم اصلی هال و پذیرایی خانه خود ایجاد کنید.

اگر قصد تغییرات کلی در فضای نشیمن را ندارید با تغییر متریال ظاهری می توانید در این فضا با هزینه کمتر تغییرات چشمگیری ایجاد نمایید. با تغییر رنگ دیوارها یا  استفاده از کاغذ دیواری، تغییر در نوع کفپوش ، تغییر سیستم نورپردازی در سقف، اضافه کردن المان های چوبی و دکوراتیو مانند آیینه و کنسول دکوراتیو، و قفسه های چوبی، آجر و سنگهای دکوراتیو و سایر متریال جدید دکوراسیون داخلی

قبل از بازسازی

بعد از بازسازی 

·         بازسازی اتاق خواب :

برای تغییر در یک اتاق خواب شما در درجه اول نیازهای خود را از آن فضا یادداشت کنید. اگر اتاقتان دارای حمام و سرویس بهداشتی است ولی از آن استفاده نمی کنید میتوانید با تغییر در دیوارها این فضا را به اتاقتان اضافه کنید. اگر نیاز به اتاق کار  دارید و با کمبود فضا مواجه هستید می توانید فضاهای پرت اطراف را به اتاق خوابتان اضافه کنید و با پارتیشن بندی از یک اتاق دو کاربری بگیرید.

اگر تصمیم به طراحی جدید در فرم این فضا ندارید با  تغییر در متریال اتاق خواب می توانید فضایی جدید و زیبا خلق کنید. تبدیل موکت به سرامیک یا پارکت و یا برعکس طراحی جدید سقف با گچ یا کناف به همراه نورپردازی در سقف، طراحی دیوار پشت تخت با تغییر رنگ ، نصب کاغذ دیواری، طراحی باکس برای پشت تخت یا قسمتهای دیگر اتاق خواب. تغییر کمد دیواری، تعویض درب و پنجره و نو کردن آنها .

·         بازسازی نمای ساختمان :

نمای یک ویلا یا ساختمان نشانگر موقعیت اقتصادی و اجتماعی ساکنان آن است. و بیانگر نظم در طرح ویلا، متریال، ابتکار، خلاقیت، تزیین و امکانات و توانایی آن  ویلا است. نمای هر ویلا در واقع صورت آن  ویلا  می باشد. نماهای داخل ساختمان یا ویلا بیشتر جنبه خصوصی دارند، لیکن نماهایی که به سمت بافت شهر قرار دارند، جنبه عمومی تر دارند و نیاز به توجه بیشتری در طراحی و ساخت ویلا دارند. استفاده از پنجره های دوجداره در نمای ساختمان به بهینه سازی مصرف انرژی کمک شایانی میکند و همچنین از ورود آلودگی و سروصدا به داخل خانه جلوگیری خواهد کرد. همچنین تغییرات در سقف بیرونی یا شیروانی ویلا با استفاده از مصالح جدید با رنگ های خاصی نما ویلا را شکیل تر خواهد کرد.

·         محوطه سازی (حیاط سازی) یا بازسازی حیاط و محوطه ویلا

طراحی جدید محوطه با تغییر مسیر  پیاده رو و سواره رو، طراحی و ساخت آلاچیق و آبنما و جدول کشی محوطه برای ویلا تغییری جدید در حیاط ویلا ایجاد می کند. ساخت استخر، سونا و جکوزی در ویلا باعث می شود ساکنین ویلا امکانات رفاهی بالاتری را تجربه کنند.

قبل از بازسازی

بعد از بازسازی 

و در پایان باید این را گفت که بسیاری از افراد انتظار دارند که در زمان بازسازی خانه شان دقیقا تمامی هزینه ها همانی شود که فکرش را می کردند؛ اما باید این را بگوییم که تقریبا ۱۵ درصد هزینه ها را باید صرف هزینه بازسازی غیر منتظره نمایند. اگر بخواهیم واضح تر بگوییم ممکن است که شما دیواری را خراب کنید و بخواهید برای آن یک جایگزین قرار دهید. در این حین متوجه می شوید که بخشی از سیم کشی خانه با خراب شدن دیوار دچار مشکل شده است؛ بنابراین طبیعی است که مجبور می شوید مقداری از هزینه های خود را صرف برطرف کردن این مسئله نمایید، پس حتما در زمان بازسازی منزل به هزینه های غیر منتظره هم فکر کنید.تاریخ : پنجشنبه 22 شهریور 1397 | 01:13 ب.ظ | نویسنده : حسین مبشری | نظرات

انتخاب پیمانکار برای طراحی و ساخت ویلا و آپارتمان در شمال کشور در واقع مهمترین و حساس ترین بخش کار است که کارفرما می بایست با دقت فراوان انجام دهد. به خاطر داشته باشید که پایین ترین پیشنهاد قیمت برای ساخت ویلا و آپارتمان لزوما به نتیجه خوب و درستی نخواهد انجامید. متخصصان و افراد با تجربه پیشنهاد می کنند که برای انتخاب پیمانکار مناسب برای ساخت و یا  بازسازی منزل حداقل با سه نفر از بهترین پیمانکاران ساختمان مشورت و گفتگو کنید تا بدانید که هزینه هایی که دارند به چه شکلی خواهد بود. متاسفانه بسیاری از افراد، که خود را به عنوان  پیمانکار معرفی می کنند در واقع به طور تخصصی پیمانکار ساختمان نیستند و تجربه و دانش کار ساختمانی را اصلا ندارند و فقط برای اینکه منبع درآمدی داشته باشند پا به عرصه ساخت ویلا در شمال می گذارند و اغلب این افراد که یا هیچ شغلی ندارند و یا شغلی غیر مرتبط با مهندسی ساختمان دارند معمولا با چرب زبانی و پیشنهاد قیمت بسیار پایین، کار پیمانکاری ساختمان  را از کارفرما اخذ می نمایند متاسفانه صاحب کار هم همیشه به دنبال پایین ترین قیمت است و در واقع قیمت پایین باعث می شود کیفیت ساختمان نیز پایین بیاید. معمولا این افراد (افراد غیر متخصص )به دنبال سود بالا هستند و از آنجایی که کار ساخت ویلا را با قیمت ارزان و پایین تر از عرف بازار گرفته اند برای اینکه ضرر نکند دست به کاهای غیراخلاقی و مغایر با اصول نظام مهندسی ساختمان می زنند، به عنوان مثال در انتخاب تک تک مصالح ساختمانی به سراغ بی کیفیت ترین ها می روند تا پول کمتری از جیب خودشان خارج شده و در نهایت سود بیشتری کنند و این مسئله ساخت خانه شما را از همان ابتدای کار نابود خواهد کرد!

صاحب کار باید برای انتخاب پیمانکار ساختمان موارد مختلفی را در نظر داشته باشد و با او به اتفاق نظر برسد. این موارد می توانند شامل انتخاب دقیق تک تک مصالح و متریال مصرفی از قبیل کابینت و کمد، کاشی، سرامیک، هزینه های نصب ، طبقه بندی کارها و... باشد. اگر برنامه پیمانکار شما از همان ابتدای کار روشن و شفاف نباشد و توضیحات کافی برای طراحی خانه، ضمانت کار و... را نداشته باشد باید بگوییم که بهتر است به سراغ یک پیمانکار دیگر بروید، چراکه این پیمانکار ساخت خانه شما را دست کم گرفته است و در واقع تخصص و تعهدی در ساخت ویلا ندارد.

در انتخاب پیمانکار ساختمان موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

1.      همیشه پایین ترین پیشنهاد قیمت برای ساخت ویلا و آپارتمان لزوما به نتیجه خوب و مطلوبی نخواهد انجامید.

2.      از تعهد و تخصص پیمانکار اطمینان کامل کسب کنید. حتما از پیمانکاری استفاده نمایید که "دانش کافی در زمینه ساختمان سازی" داشته باشد(پیمانکار باید حتما  تحصیلات دانشگاهی در زمینه عمران و معماری داشته باشد). شما به عنوان صاحب کار این حق را دارید که حتی مدارک و مستندات پیمانکار را از او بخواهید وبررسی و ملاحضه بفرمایید. حتما از پیمانکاری استفاده نمایید که حداقل لیسانس عمران یا معماری را داشته باشد.

3.      پیمانکار ساختمان در شمال کشور حتما باید "تجربه" طراحی و ساخت ویلا در شمال را داشته باشد چون ساخت و ساز در شمال با سایر مناطق متفاوت است. برای اینکه از تجربه پیمانکار ویلا در شمال مطلع شوید می توانید از وی بخواهید پروژه های انجام شده قبلی خود را به شما نشان دهد.

4.      کار ساخت ویلا را به شرکت های تخصصی طراحی و ساخت ویلا  بسپارید که کارشان فقط و فقط به طور تخصصی کار ساخت ویلا است. نه اشخاصی که شغل دیگری دارند و چون قبلا مراحل ساختن یک ساختمان را دیده اند و ادعا می کنند می توانند کار ساخت را انجام دهند. چون ریزه کاری های ساختمان بسیار پیچیده تر از ظاهر ساده آن است و نیاز به تجربه، دانش و تعهد دارد.

5.      پیمانکار طراحی و ساخت ویلا  باید حتما "دفترکار" مشخص در یک مکان ثابت داشته باشد تا هر زمانی که شما خواستید بتوانید به دفتر پیمانکار مراجعه کرده و با او در ارتباط باشید. از قرارداد بستن با اشخاصی که دفترکار ندارند اجتناب کنید چون هنگامی که با این اشخاص به مشکلی بر میخورید به هیچ وجه نمی توانید پیدایشان کنید. اما اگر دفتر کار شرکت مشخص و معین باشد شما می توانید برای رفع مسائل و مشکلات پیش آمده به دفتر شرکت مراجعه کنید و پیگیری های لازم را انجام دهید.

6.       لیست ریزکارها و هزینه ها را در حین کار از پیمانکار ساخت ویلا بخواهید.تاریخ : شنبه 17 شهریور 1397 | 01:12 ب.ظ | نویسنده : حسین مبشری | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ایران اسکوتر